Exhaust Tip 3.00" Inlet 3.50" Outlet 9.50" long WDDWRP3500950-300-MBK-SS Dual Round Slant Black 304 Stainless Steel Wesdon Exhaust Tip
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
WDDWRP3500950-300-MBK-SS
UPC:
Condition:
New
Availability:
Shipping in 1-2 Business Days
Weight:
4.00 LBS
Finish / Material:
Black Stainless Steel
WARNING: California’s Proposition 65::
www.P65Warnings.ca.gov
Material::
304 Stainless Steel
WDDWRP3500950-300-MBK-SS
Description:
 3.00 Inlet 3.50" Outlet 9.50" long Black Dual Round Slant
Brand:
Wesdon
Part Number:
WDDWRP3500950-300-MBK-SS
Quantity:
1 Dual Tip Included ( Can be used a Left or Right Side )
Style:
Weld On Style Double Wall Round Rolled Edge 7.75 Wide
Diameter:
3.00 Inch Diameter Pipe inlet Dual 3.50 Outlets
Length:
9.50 Inches Long OAL
Material:
304 Stainless Steel
Finish:
Matte Black Powder Coated
Coating:
Black Powder Coated
Warranty:
30 Day Money Back
Notes:
This is made to fit a 3.00”  exhaust pipe. Please measure your exhaust pipe
to make sure you have a 3.00" exhaust pipe outlet and that you have the